Gerçekleşen Projeler

Balıkesir RK “Orada Duruverseydi Zaman”

Mart 5, 2019

Balıkesir Rotary Kulübü Cumhuriyet Kazanımları Komitesi’nin Bu yıl ikincisini Türk Eğitim Vakfı ile beraber düzenlemiş olduğu kültür sanat etkinliği “Orada Duruverseydi Zaman” isimli müzikli gösteri 4 Mart 2019 akşamı gerçekleşti.

Balıkesir Rotary Kulubü gerçekleştirmiş olduğu bu etkinlikle BAÇEV Balıkesir Çağdaş Eğitim Vakfından, FEKAL Fatma Emin Kutvar Anadolu Lisesinden, BSM Balıkesir Sanat Merkezinden yaklaşık 70 öğrencinin gösteriyi bedelsiz izleyebilmelerini sağladı.

Sanatçı Pınar Ayhan’ın Belgesel niteliğindeki sunumuyla gerçekleşen gösteri basında büyük yer alırken yine çok sivil toplum kuruluşunda ve halkta ilgi uyandırdı.

Bursa Rotary Kulüpleri ONDOKAY Projesi

Ekim 20, 2018
Bursa’daki Rotary Kulüpleri Demirtaş Rotary Kulübü öncülüğünde Geleneksel ONKODAY projelerini (Onkoloji tedavisi gören ihtiyaç sahibi çocukların kıyafet, ayakkabı ve çanta ihtiyaçlarının karşılanması) çocuklarımızın tamamına dokunarak tamamladılar. Bu güzel proje destek veren diğer Kulüpler; Uludağ, Bursa, Gökdere, İnegöl, Heykel, Çekirge, Karagöz ve Yeşil Rotary Kulüpleridir.
 

Mavişehir Rotary Kulübü Eğitim için El Ele Geleceğe Projesi Yararına Konser Düzenledi

Eylül 1, 2018

Mavişehir Rotary Kulübü, Foça Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte Eğitim İçin El Ele Projesi yararına 31 Ağustos 2018 tarihinde Foça MW Phokaia Hotel anfi tiyatrosunda, Olten Filarmoni Orkestrası sanatçılarının katılımıyla bir konser düzenledi. Konser geliri Bedia Midilli Okulunda yapılacak olan, seramik ve Ebru Atölyeleri için kullanılacak, Atölyeler, engelli öğrencilerin dışında,belli saatlerde halka açık olacaktır. Etkinliğe Olten Filarmoni, Foça MW Phokaia Hotel,  Bakırçay Havzası Balkan ve Rumeli Göçmenleri Derneği ve Foça Atatürkçü Düşünce Derneği destek vermiştir.

Bandırma Rotary Kulübü İskele Kurulumu ve Yüksekte Çalışma Eğitimi Verdi

Eylül 1, 2018

Bandırma Rotary Kulübü Doğru İskele Kurulumu ve Yüksekte Çalışma eğitimini tamamlamıştır. 1 Eylül Cumartesi günü Barış Manço Kültür Merkezinde 27 firmadan 6 İş güvenliği uzmanı, 17  mimar – mühendis ve firma sahibi ile 70’in üzerinde mavi yaka personelin katılımıyla, eğitim projesini sabah 3 saat teorik, öğlenden sonra uygulamalı şekilde gerçekleştirilmiştir. Belediye Başkanı Dursun MİRZA’nın katılımıyla başlayan eğitim, SWS iskele firmasından gelen eğitmen Gündüz Işıktaş’ın sunumuyla son bulmuştur.

Çekirge Rotary Kulübü Geleneksel Brunch’ı Başarıyla Gerçekleşti

Ağustos 25, 2018

Çekirge Rotary Kulübü’nün her yıl geleneksel olarak düzenlediği Brunch 16 Eylül 2019 tarihinde gerçekleşti. Elde edilen gelir kulübün devam eden Güneş Enerjisi projesinde kullanılacaktır.