Bandırma Cumhuriyet Ormanı Projesi Devam Ediyor

Bandırma Cumhuriyet Ormanı Projesi Devam Ediyor

Bandırma’da dört yıl önce Bandırma Belediyesi, Bandırma Rotary Kulübü ve çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından başlatılan “Cumhuriyet Ormanı Projesi” bu yıl da geniş katılımın olduğu fidan dikim töreni ile gerçekleşti.

2019 yılında başlatılan ve bu yıl Cumhuriyetin 99. Yılı kutlama programları çerçevesinde devam eden fidan dikim etkinliği yüksek ilgi ile tamamlandı. Bandırma Belediyesi, Atatürkçü Düşünce Derneği Bandırma Şubesi, Bandırma Rotary Kulübü, Bandırma Lions Kulübü ve TEMA Vakfı Bandırma İlçe Sorumluluğunun ortaklaşa düzenlediği etkinlik ile onlarca fidan toprakla buluştu.

Etkinlik hakkında konuşan; Bandırma Rotary Kulübü Başkanı ve TEMA Vakfı Bandırma İlçe Sorumlusu Burak Uğur, “Dört yıldır bir farkındalık etkinliği olarak gerçekleştirdiğimiz bu organizasyon ile çok güzel bir orman yarattık. Her yıl düzenli olarak eklediğimiz fidanlar ile büyüttüğümüz ormanımızda, bu yılki etkinlik ile hem bakımlarını gerçekleştirdik hem de kurumuş olan fidanların yerine fidan dikimini sağladık. Amacımız herkese doğa sevgisini, çevre bilincini aşılayabilmek. Unutulmamalıdır ki doğanın bize ihtiyacı yok, bizim doğaya ihtiyacımız var.” diye konuştu.

Sayfayı Paylaş