İzmir RK Rotary Okulda

İzmir RK Rotary Okulda

Rotary Okulda projesi kapsamında İzmir Rotary Kulübü Okulu olan Aliağa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Rotary 2440. Bölge Afet Komitemizle birlikte Afet eğitimi ve tatbikatı gerçekleştirildi.
Organizasyona İzmir Rotary Kulübü ve İzmir Rotaract Kulübü üyeleri ile Bölge Afet Komitesi Üyeleri katıldı.
Okulda öğretmenler ve kulüp üyeleri birlikte okulun ihtiyaçları ve yapacakları projelerle ilgili bir toplantı gerçekleştirildi.
Ayrıca toplantıda okulun Müzik Öğretmeni Sn. Elif Yıldız’ın müzik öğretmenliği seçmesindeki Rotary’nin rolünü dinlediler.
Okul kütüphanesine konulmak üzere değişik türde kitaplar ve Çocuklar için Nutuk kitapları hediye edildi.
Hafif düzeyde zihinsel engelli çocuklar için “Mutfakta Üretiyoruz, Paylaşıyoruz, Mutluyuz.” Projesi kapsamında, unlu mamuller üretim atölyesi mutfağının nasıl gerçekleştirebileceklerini, yerinde inceleyerek tespit ettiler.

Daha sonra projeden yararlanacak olan öğrencilerin sınıfını ziyaret ederek hepsi ile tek tek tanışıp sohbet ettiler. Onlarla birlikte şiirler okudular.

Okuldaki öğrenciler için sınava hazırlık döneminde sınav kaygısı, sınav stresi ile başa çıkmanın yolları nelerdir? konulu İzmir Rotaract Kulübü Üyesi Tuğba Duman tarafından seminer yapılmasını planladılar.

Sayfayı Paylaş