Nilüfer Rotary’nin Gerçek Gıda Projesi’nde ilk Hasat…

Nilüfer Rotary’nin Gerçek Gıda Projesi’nde ilk Hasat…

Nilüfer Rotary Kulübü’nün Nilüfer Belediyesi işbirliğiyle “Gerçek Gıda” başlığı kapsamında hayata geçirdiği Nilüfer Özel İş Okulu Tarım Atölyesi Projesi, öğrencilerin ve kulüp üyelerinin 5 aylık çalışmasının ardından mutlu sona ulaştı.

Proje kapsamında ilk adım olarak; okul bünyesinde atıl durumdaki seranın, Nilüfer Rotary Kulübü ve Nilüfer Belediyesi tarafından derin kuyu bakımı, nebati toprak, fide ve tohum tedariği gibi ihtiyaçlarının giderilmesi sonrasında 12 ay süreyle üretim yapacak şekilde sürdürülebilirliği sağlandı.

Okul yönetimi tarafından istihdam edilen Uzman Ziraat Mühendisi Eğitimci gözetiminde 15 özel gereksinimli çocuğun kişisel becerilerinin geliştirilmesi ve mezuniyetleri sonrasında ilgili sektörde istihdamlarının sağlanması hedeflenen projenin “İlk Hasat Töreni”, 2440. Bölge Federasyon Başkanı Serdar Durusüt, Nilüfer Belediyesi yetkilileri, öğrenciler, öğretmenler ve Nilüfer Rotary Kulübü üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. 

Yoğun bir katılımın olduğu projede hasadı yapılan marullar, davetliler tarafından satın alındı ve etkinlik çiğ köfte partisi ile son buldu. 

Sayfayı Paylaş