Rotary 2440. Bölge Federasyonu’ndan Bodrum’a acil yardım konteyneri

Rotary 2440. Bölge Federasyonu’ndan Bodrum’a acil yardım konteyneri

Rotary 2440. Bölge Federasyonu’ndan Bodrum’a acil yardım konteyneri

Rotaryenler’den Bodru m’a ‘Afet Acil Yardım Konteyneri’

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu, Rotary Vakfı’nın katkıları ile hazırladıkları altı adet ‘Afet Acil Yardım Konteyneri’ni Bodrum yarımadasında çeşitli noktalara yerleştirilmek üzere bölgedeki yerel idarelere teslim etti.
Acil yardım ve müdahale ekipmanlarının olduğu konteynerlerin teslim töreninde konuşan UR 2440. Bölge Federasyonu Başkanı Ayda Özeren, son dönemde yaşanan orman yangınları, sel, deprem gibi birçok afet sonrasında bu projeyi hayata geçirmeye karar verdiklerini söyledi. Afetin nereden gelirse gelsin her koşulda, her zaman hazır olmanın önemine vurgu yapan Özeren, “Bodrum halkının hizmetine sunduğumuz konteynerlerin hayırlara vesile olması ve hiçbir zaman ihtiyaç duyulmamasını dilerim” dedi.
Acil durumlarda hayat kurtaracak
Gerçekleştirilen proje ile Bodrum Yarımadasında; deprem, yangın, sel ve benzeri afetlerde, belirli ve kolay ulaşılır bölgelerde, içinde yeterli yardım malzemeleri ile donatılmış Afet Yardım Konteynerlerinin büyük bir fark yaratacağına inandıklarını ifade eden Özeren, “Acil müdahale ekiplerinin ilk müdahaleyi yapmak için gerekli malzemelere hızla ulaşması ve ilk yardımın sağlanması için bu konteynerler büyük katkı sunacaktır. Kurulan Acil Durum Konteynerleri içerisinde; jeneratör, delici ve kırıcı matkaplar, seyyar aydınlatma, kablolar, el feneri, megafon, ilk yardım çantaları, sedyeler, soğuk iklim çadırları, yangın söndürme tüpleri de dahil yaklaşık 65 kalemlik ilk yardım ve destek malzemeleri bulunuyor. Bu konteynerlerin hazırlanmasında emeği geçen her bir üyemize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Sayfayı Paylaş