YIKILMAYACAĞIZ !

YIKILMAYACAĞIZ !

Keder dolu, hazin bir felaketin sabahına uyandık. Kahramanmaraş ve Gaziantep merkezli gerçekleşen 7,7 ve 7,6 şiddetinde depremler ve yakın büyüklükte art arda gelen artçı depremlerde binlerce vatandaşımızı kaybettik. On Binlerce yaralı vatandaşımız hayati tehlikeyi atlatamamış durumda acil servislerde veya yoğun bakımda. İklim koşulları ve depremin etki alanın büyüklüğü, gerek Arama Kurtarma ekiplerimizin çalışmalarını gerek halen enkaz altında bulunan insanların hayatta kalma koşullarını büyük oranda zorlaştırmaktadır.

 

Yüz yılın en büyük insani krizlerinden birisi ile karşı karşıyayız.

 

Öncelikle depremde yakınlarını kaybeden tüm vatandaşlarımızın aile ve yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Bu süreçte daha fazla can kaybı olmaksızın enkaz altında kalan tüm yurttaşlarımızın kurtarılmaları için dua ediyoruz.

Yurdumuzun gördüğü en büyük felaketin tüm yaralarını sarmak için gerekli koordinasyon ve destek çalışmaları hızla devam  etmektedir. Ulaşılan yerlerde tüm depremzedelerin durum ile ilgili bilgiler ve ihtiyaç listeleri gibi bir çok çalışma sürdürülmekte olup tüm gelişmeler takip edilmektedir.

Bu kapsamda 2430. Bölge Kulüplerimizin üyeleri, Rotaryen dostlarımız ile gerekli koordinasyon yürütülmektedir. Etkilenen bölgenin büyüklüğü ve bu süreçte ana yardım noktalarının kurulmasının ardından gerekli gönderimlere başlanmıştır.

2420, 2430 ve 2440 Bölge Guvernörleri ve görevlileri olarak öncelikle UR Vakfı kapsamında Afet Destek Fonu’na başvuru çalışmaları başlatılmıştır.

Ayni yardım için AFAD ve 2430. Bölge tarafından yapılacak yönlendirmeler kapsamında hareket edilmeye devem edilmektedir.

Hatay Kırıkhan’a Shelter Box Afet Kutularımız gönderimi gerçekleşmiştir. Çadır yerleşkemizin en kısa sürede kurulumu ve vatandaşlarımızın hizmetine girmesi için Afet Komitemiz tüm imkanları ile çalışmaktadır. 

Bu süreçte önceki örneklerden hareket ile, durumdan istifade etmek için kötü amaçlı başlatılan kampanyalara karşı dikkatli olunması, nereye gideceği ve ihtiyaç dahlinde olup olmadığı belirtilmemiş malzeme talepleri konusunda sabırlı olunmasını rica ederiz.

Enkaz altında kalan yurttaşlarımızı kurtarmak, Depremzedelere başta sağlık olmak üzere tüm insani destekleri sağlamak için bölgede canlarını ortaya koyarak çalışan tüm kahramanlarımıza kuvvet diliyoruz.

 

2440. Bölge Federasyonu

Sayfayı Paylaş